HREJ!
Články
Ú t e r ý
23.září 2003, 22:02
Publikováno dne:
13.3.2002na Obsah
Recenze
Novinky
Články
Hardware
Vaše názory
Archiv
Novinky
TechDesk
AutoNovinky

ASCII   MAC   WIN

REKLAMA

Hrej a neplať 11/2002

Po loňském úspěchu výchovné hry Catch The Sperm bylo jasné, že pokračování na sebe nenechá dlouho čekat — a máte ho tady — lepší, propracovanější, hratelnější. Komu nebudou spermie po chuti, může se zabavit u souboru logických her nebo u jedné klasické textovky.

-------

 • Catch The Sperm 2
 • 54321
 • Stíny noci
 • Anketa

  -------

  Catch The Sperm 2

  Catch The Sperm 2
  větší obrázek
  Catch The Sperm 2
  Když se loni v létě objevil „lov na spermie“, předvídal jsem mu, podobně jako někteří jiní herní žurnalisté, značnou naději na úspěch, hlavně díky povedenému spojení lechtivě-sexuálního a akčního pojetí celé hry. Nevím proč, ale zatímco v německy mluvících zemích začala hra obsazovat přední příčky v žebříčcích stahovanosti, u nás jen rychle proběhla a jako by se na ni zapomnělo. Naštěstí to ale nejsou preference českých hráčů, co určuje, kudy se budou freeware hry ubírat, a tak téměř po roce opět vychází Hrej a neplať s podtitulem: Chytni si svoji spermii!

  Herní princip se prakticky nezměnil, a proč taky, že? Obrazovka scrolluje zprava doleva, v opačném směru k vám připlouvají spermie a jiné neřády a vy, coby obsluha kondomového děla, máte za úkol, aby se nic nedostalo za pravý okraj monitoru.

  Jak už to tak obvykle bývá, druhý díl doznává řadu vylepšení: jak po stránce grafické, tak herní. Myslím, že nemá smysl se zde rozepisovat o tom, kterýmiž změnami prošla grafika a jak je nádherně prokreslená, renderovaná a akcelerovaná. Za to však stojí za zmínku, že krom klasického prezervativu máte na výběr i jiné zbran젗 např. XXL kondom nebo kondomový rotační kulomet. Pokud si dobře vzpomínám, první díl obsahoval pouze jedinou časově omezenou úroveň, zde naopak postupujete po úspěšném skončení levelu dál. Není nutno dodávat, že se tak i zvyšuje obtížnost a občas bývá na obrazovce pěkný šrumec. Pokud nahrajete nějaké pěkné score, pak se o ně můžete podělit s ostatními hráči na Internetu, odkud si také můžete stáhnout nové úrovně.

  Je toho zkrátka spousta, co bylo vylepšeno, hlavní však zůstáv᠗ dobře se pobavíte a ještě přitom budete poučeni o škodlivosti nechráněného sexu.

  DOWNLOAD, homepage, 5,2 MB, 8/10

  54321

  54321
  54321. Přiznávám, že tak podivný název pro hru už jsem dlouho neviděl. Podle autorů má znamenat, že zde najdete 5 logických her, ve 4D, 3D a 2D provedení pro jednoho hráče. Sice se mi ani po delším hraní nepodařilo zjistit, jak si tvůrci představují čtyřdimenzionální prostor, ale zato jsem objevil pět logických her, jež jsou většinou předělávkou starších a velmi úspěšných kousků.

  Takže, naleznete zde: Flip Flop, Bomb Squad (hledání min), Maze Runner, Peg JumperTile Slider. Jakým způsobem je hrát, vám nepovím, od toho je ve hře povedená nápověda, která je sice anglicky, ale taktéž graficky zpracovaná.

  Co říci na závěr? Vím, logické hry nejsou příliš populární, spousta z vás by raději zuřivě drtila myš v nějaké pořádné akční pařbě, ale abych byl objektivní a vyvážený, musím zde uvádět spektrum her v celé jeho šíři. Jestli budete stahovat nebo ne, je už jen na vás.

  DOWNLOAD, homepage, 1 MB, 4/10

  Stíny noci

  Stíny noci
  Textovkoví fajnšmekři a herní pamětníci jistě po přečtení nadpisu poskočili na židli a nevěřícně si jej čtou znova. Ano, vidíte dobře, legendární česká textová hra od Petra Vochozky našla své místo v magazínu Hrej a neplať, což je jakýsi pokus zavést zde rubriku, pro starší hry, které jsou nyní volně šiřitelné. Zdali se tak nakonec stane, záleží na výsledku ankety, kterou najdete na konci článku.

  Ale nyní pár slov ke hře samotné. Jak jsem již řekl, jedná se o textovku, i když se zde vyskytují obrázky pro dokreslení situace. Coby tajný agent máte za úkol získat tajné materiály z trezoru v jedné přepychové vile, jejíž majitel je zapleten s mafií. To, že se vše poněkud zkomplikuje a vy v akci strávíte poněkud delší dobu, než jste zamýšleli, snad není nutné podotýkat. Jinak hraní je typicky textovkové, ale můžete dokonce použít myš, abyste s ní klikali na tlačítka s obligátními názvy jako: jdi, seber, prozkoumej, použij…

  Stíny noci byste rozhodně neměli minout, už jen proto, že se jedná o jednu z nejslavnějších českých her své doby. A co se hratelnosti a zábavnosti týče, učit by se od ní mohl nejeden dnešní titul.

  DOWNLOAD, homepage, 0,5 MB

  Anketa

  Chcete v Hrej a neplať nacházet i klasiku?
  Ano, mám rád staré hry.  94.4 %
  Ne, chci pouze nové hry.  5.5 %
  odpovědělo 414 čtenářů
    

  Ondřej Pohl (pohl@volny.cz) - 13.3.2002

  Zaujal Vás tento článek? Chcete nám k němu něco sdělit? Neváhejte a sdělte nám svůj názor 


  S O U V I S E J Í C Í   O D K A Z Y . . .

  Hrej a neplať 10/2002 - 6.3.2002
  Hrej a neplať 9/2002 - 27.2.2002
  Hrej a neplať 8/2002 - 20.2.2002
  Hrej a neplať 7/2002 - 13.2.2002
  Hrej a neplať 6/2002 - 6.2.2002


  V A Š E   N Á Z O R Y . . .

  Homepage na stiny noci je nefunkcni - Agile
 • Ondřej Pohl
  Každou středu tři hry zdarma.

  Sdělte nám svůj názor Vytiskněte článek na tiskárně Pošlete článek kolegovi emailem Další články autora
  Hodnocení: 5.7 / 10

  A K T U Á L N Ě:

  Baldachýn: Potter vycpává koťátka!

  COMICS: Čím jedeš?

  Dnes naposled

  Velké sportovní finále

  Jak jsem poštval kamarádku na Václava Klause

  Rok 2002 v hudbě - část druhá

  Místo hada Karel Gott

  Povídky nevidomých: Vyvařené zuby

  Nenechte sebou manipulovat

  Existují jen multiplexy?

  HREJ OVER!

  Č L Á N K Y:

  A roky plynou…

  Nejlepší hry letošního roku zdarma!

  Deskové hry: Osadníci z Catanu

  Víme, kde je Nicol Lenertová!

  Život vedle života je lepší než po životě

  HREJ: Santa zabiják

   

   

  - nahoru - Copyright (c) 1998-2001 Seznam.cz, a.s., uvedení autoři článků a dodavatelé
  obsahu, všechna práva vyhrazena