Novinky.cz
Kultura
Ú t e r ý
23.září 2003, 19:56
Publikováno dne:
2.8.2002na Obsah
Zpravodajství
Kurzy, burza
Počasí
T E L E V I Z E
Politika
Internet
Počítače a technika
Sport
S T Y L
Kultura
Boulevard
Lidé, vztahy, sex
Comics
Vaše názory
Archiv
TechDesk
AutoNovinky
HREJ!
Seznamka

ASCII   MAC   WIN

REKLAMA

Pozvánka na výstavu — Kontaktujte se s Kontaktem

Upozorňovat na krásy jižních Čech a jejich centrum, kterým jsou České Budějovice, je zbytečné. Mám zdejší kraj rád a znám se s ním intimně od dob svých geologických výzkumů. Dnes ale nebudu připomínat zdejší přírodní krásy, ale přírodní krásy celého světa. Zvu totiž čtenáře Novinek na zajímavou fotografickou výstavu, která od 26. července do 25. srpna seznamuje návštěvníky s netradičními pohledy na krásy kolem nás. Fotografové ze severních Čech, Německa a Polska, sdružení v rámci euroregionu Nisa, se sami označili jako KONTAKT. Sdružení KONTAKT vzniklo před dvěma lety a jeho cílem je skutečně prostřednictvím vystavovaných fotografií a pořádání nejrůznějších přednášek umožnit kontakt všem zájemcům o fotografie, fotografování, ale i jen o seznamování se prostřednictvím fotografií se světem kolem nás. Přátelské styky mladých i starších fotografů ze sousedících zemí jsou devizou do budoucna, zvlášť v době nesmyslných třenic vznikajících z důvodu požadavku landsmanšaftu na revizi výsledků druhé světové války. Přátelství mezi příslušníky jednotlivých národů je totiž to, co stále ještě chybí, a bez toho nemůže být Evropa jednotná. Fotografové v euroregionu Nisa vykročili správnou cestrou.

Přikládám tedy pozvánku na výstavu v Českých Budějovicích.

[Obr: pozvanka_foto.jpg (45017 Bytes)]

V Domu kultury Metropol na Senovážném náměstí č. 2 v Českých Budějovicích se můžete seznámit s pracemi více než dvaceti fotografů ze tří státu a jedenácti měst. Jde o pečlivý výběr skutečně zajímavých fotografií. Dovolím si na závěr citovat z textu, který připravil předseda sdružení KONTAKT, Břetislav Jansa, pro vernisáž, která proběhla ve čtvrtek 26. července: „V současné době je téměř v každé rodině fotoaparát a každému stačí jen stisknout spoušť, odnést film do některé ze stovek laboratoří a přinést si domů většinou technicky velmi dokonalé a zajímavé snímky z celého světa. Z této skupiny vlastníků fotoaparátů se vyčleňují fotografové, kteří se dívají na svět tak trochu jinak, kteří netisknou spoušť svého fotoaparátu jen proto, aby zachytili své blízké v popředí Eiffelovy věže, ale dokáží vnímat poetiku obyčejných lidí, věcí, linií a barev a chtějí tímto svým pohledem potěšit ostatní. Členové KONTAKTU — sdružení fotografů Euroregionu Nisa — vám presentují své pohledy na lidi, věci a krásy celého světa na této výstavě.“

Dodávat víc není třeba. Jděte se podívat, a určitě řeknete o výstavě i svým známým. Jsem o tom pevně přesvědčen.

Ivan Turnovec (ivan.turnovec@seznam.cz) - 2.8.2002

Zaujal Vás tento článek? Chcete nám k němu něco sdělit? Neváhejte a sdělte nám svůj názor 

Ivan Turnovec
Fotografie může působit velmi intensivně a hlavně rychle na lidské smysly, oproti jiným uměleckým dílům má velkou výhodu (i nevýhodu) ve svém bližším propojení s životem.

Sdělte nám svůj názor Vytiskněte článek na tiskárně Pošlete článek kolegovi emailem Další články autora
Hodnocení: 5.7 / 10

A K T U Á L N Ě:

Baldachýn: Potter vycpává koťátka!

COMICS: Čím jedeš?

Dnes naposled

Velké sportovní finále

Jak jsem poštval kamarádku na Václava Klause

Rok 2002 v hudbě - část druhá

Místo hada Karel Gott

Povídky nevidomých: Vyvařené zuby

Nenechte sebou manipulovat

Existují jen multiplexy?

HREJ OVER!

 

 

- nahoru - Copyright (c) 1998-2001 Seznam.cz, a.s., uvedení autoři článků a dodavatelé
obsahu, všechna práva vyhrazena