Novinky.cz
Kultura
Ú t e r ý
23.září 2003, 20:01
Publikováno dne:
22.1.2001na Obsah
Zpravodajství
Kurzy, burza
Počasí
T E L E V I Z E
Politika
Internet
Počítače a technika
Sport
S T Y L
Kultura
Boulevard
Lidé, vztahy, sex
Comics
Vaše názory
Archiv
TechDesk
AutoNovinky
HREJ!
Seznamka

ASCII   MAC   WIN

REKLAMA

Fotografická lahůdka v Jablonci nad Nisou

Ve čtvrtek 11. ledna byla v Jablonci nad Nisou, konkrétně v Muzeu skla a bižuterie v Galerii Belveder, otevřena pro veřejnost první společná výstava fotografů z Euroregionu Nisa. Zájem fotografů prezentovat svá díla byl veliký. Pořadatelé museli dělat značnou selekci, a tak vybrali z celkem 162 snímků od třiačtyřiceti autorů ty nejreprezentativnější. Svým rozsahem autorů i šířkou zobrazených témat jde o výstavu fotografií, jaká v regionu nemá obdoby, i když zdejší fotokluby měly vždy i v rámci celé republiky dobré jméno. Ostatně četní návštěvníci to dokáží ocenit. Potěšit se nevšedními pohledy fotografů mohou návštěvníci Jablonce nad Nisou až do 25. února 2001. Organizátorem výstavy je sdružení fotografů Euroregionu Nisa, nazvané příhodně KONTAKT, které vzniklo v loňském roce na základě iniciativy turnovského fotoklubu Safír. Sdružuje desítky fotografů z Liberecka, Turnovska, Jablonecka, ale i z Jeleni Gory a dalších měst v Polsku. Bude zastupovat zájmy regionálních fotografů, a proto jedná o spolupráci se Svazem českých fotografů, který v roce 2000 obnovil svoji činnost.

Měli jsme možnost pohovořit s jedním z organizátorů celé akce a zároveň členem vedení sdružení KONTAKT Břetislavem Jansou z Turnova. dověděli jsme se od něho následující: “Výstava není jedinou akcí sdružením pořádanou. Již v listopadu loňského roku jsme zorganizovali setkání s významným českým fotografem Ing. Jiřím Havlem. Tam se s námi kontaktovali polští kolegové z Jeleni Góry a Boleslavce. Do sdružení se postupně přihlásili i fotografové z dalších polských měst. Byli jsme pozváni na zahájení výstavy Zámky Dolnosaska. To nás inspirovalo k tomu, že jsme začali jednat o společných projektech. Nejbližším, který hodláme realizovat, budou Netradiční fotografie hradů a zámků Euroregionu Nisa. Chystáme také soutěž Černobílé fotografie, abychom vzkřísili, bohužel upadající, tradici tohoto umění.“

Vzhledem k tomu, že sněhové podmínky nejsou stále ještě ideální, dovoluji si doporučit návštěvníkům našeho nejmenšího kraje, tedy Libereckého, nelitovat času a navštívit Muzeum skla v Jablonci nad Nisou. Výstava v galerii Belveder potěší i toho nejnáročnějšího diváka.

Ivan Turnovec (ivan.turnovec@seznam.cz) - 22.1.2001

Zaujal Vás tento článek? Chcete nám k němu něco sdělit? Neváhejte a sdělte nám svůj názor 
Ivan Turnovec

Sdělte nám svůj názor Vytiskněte článek na tiskárně Pošlete článek kolegovi emailem Další články autora
Hodnocení: 5.5 / 10

 

 

- nahoru - Copyright (c) 1998-2000 Seznam - Ivo Lukačovič, uvedení autoři článků a dodavatelé
obsahu, všechna práva vyhrazena