Novinky.cz
Politika
Ú t e r ý
23.září 2003, 18:45
Publikováno dne:
19.6.2002na Obsah
Zpravodajství
Kurzy, burza
Počasí
T E L E V I Z E
Politika
Internet
Počítače a technika
Sport
S T Y L
Kultura
Boulevard
Lidé, vztahy, sex
Comics
Vaše názory
Archiv
TechDesk
AutoNovinky
HREJ!
Seznamka

ASCII   MAC   WIN

REKLAMA

Naše problémy pohledem ze zahraničí (Sudetské letáky)

Dovoluji si čtenáře seznámit se zajímavou reakcí lékaře žijícího a pracujícího od roku 1980 ve Francii. MUDr. Jiří Kolář reagoval na některé informace o snahách o revizi Benešových dekretů a napsal mi prostřednictvím elektronické pošty po přečtení některých mých článků na www.novinky.cz. Takto reaguje na letákové akce v pohraničí (SUDETY BYLY A BUDOU NĚMECKÉ): „…jsem porozuměl, že sudetský landsmanšaft vede jakousi propagační kampaň, ‚válku‘ nervů, jako kterákoliv obchodní společnost. Každý den najdu za stěračem svého auta spoustu propagačního materiálu, např. kupte si tu nebo tu zubní pastu atd. Já bych na tuto propagandu odpověděl podobným způsobem a za stěrače německých a rakouských aut a v jejich pohraničí bych rozšiřoval podobné letáky: SUDETY NEBYLY A NEBUDOU NĚMECKÉ. HITLEROVY SUDETY OD ROKU 1945 NEEXISTUJÍ. Se stejnou důkladností a trpělivostí a odhodlaností. A ještě bych to přeložil do angličtiny, ruštiny a francouzštiny. Snad poté porozumějí, že válku prohráli a že se problém zkrátka a dobře znovu řešit nebude! A nebo se bude řešit novou válkou. Můj pocit, mohlo by se stát, že si jej tak můžete vysvětlovat, nepředstavuje žádné nacionalistické myšlení. Tak jako nejsem francouzským nacionalistou, tvrdím-li, ze Alsace-Lorraine nebudou nikdy německé. (ALSACE LORRAINE NEBUDOU NIKDY NĚMECKÉ!)

Jestliže se do Čech chtějí vrátit, nemůže jim v tom nikdo zabránit. Mohou si koupit, na co mají peníze a co by bylo k dispozici. EU nás k tomu v každém případě přinutí, bez výjimky. (Je utopií si myslet, že Čechy nebudou částí EU). Němci budou muset ale respektovat české zákony, tak jako každý cizinec v jakémkoliv cizím státě, a protože se němčina nestane nikdy oficiálním jazykem, budou se musit i česky naučit. Tak jako se Angličané, kteří žijí ve Francii, musí naučit francouzsky, nechtějí-li zemřít hlady. A Angličané budou dodržovat francouzské zákony. A žádný Francouz anglicky mluvit nebude. A basta.

V krku mi leží, že sudeťáci chtějí odškodnění a vráceni tzv. konfiskovaného majetku. Jakou kliku měli, že nežili pod komunistickým režimem, že se mohli ‚normálně‘ obohacovat, tudíž si mohou dnes mnoho věcí koupit, na rozdíl od nás… Ve Francii by se řeklo: chtějí máslo, peníze z másla a farmarku k tomu (le beurre, l’argent du beurre et la fermière avec).

Advokáti snad nejsou pátou kolonou. Řekl bych, že pro ně, a to nikde na světě, neexistuji ‚špinavé‘ peníze. Advokáti budou vydělávat vždy peníze na jakémkoliv sporu. Na tzv. event. odškodnění by tito advokáti vydělali určitě spoustu peněz. A když to nebudou čeští advokáti, tak to budou advokáti z jiných zemí. NESMÍ SE POUZE OBJEVIT JUSTIČNÍ PRECEDENS!! A to snad záleží na státních soudních strukturách. Publicisté jsou pravděpodobně placeni těmito advokáty; to je začarovaný kruh tzv. volného trhu. Ale ten podléhá nějakým pravidlům, to znamená soudnímu řádu atd. Je jurisprudence na tuto situaci připravena? (Já osobně advokáty nesnáším, ani české, ani německé, ani americké! Jeden je horší než druhý. Myslíte-li si, že těchto několik slov by mohlo být uveřejněno ve vašich Novinkách.cz, nebudu míti žádné výhrady.“ MUDr. Jiří Kovář

Ivan Turnovec (ivan.turnovec@seznam.cz) - 19.6.2002

Zaujal Vás tento článek? Chcete nám k němu něco sdělit? Neváhejte a sdělte nám svůj názor 


S O U V I S E J Í C Í   O D K A Z Y . . .

K prezidentským dekretům a odsunu ze Sudet z jiného pohledu - 2.4.2002


V A Š E   N Á Z O R Y . . .

Proc porad vyvolavate nenavist mezi Cechy a Nemci? - jan schnitzer
Líp to snad nejde podat - Béda
Zvlášť mě potěšila poznámka o pánech advokátech - Je to nutné? Trochu se bojím a mám k tomu důvod.
Casti EU se stane cele Cesko vcetne Moravy - Tomas Holek
Bezvýhradně souhlasím - Jitka Hrušková
Plně se ztotožňuji - Vláďa
Ivan Turnovec
Při odstupu je někdy řešení palčivého problému snazší, protože se může ukázat, že problém je vlastně jen maličkostí.

Sdělte nám svůj názor Vytiskněte článek na tiskárně Pošlete článek kolegovi emailem Další články autora
Hodnocení: 5.5 / 10

A K T U Á L N Ě:

Baldachýn: Potter vycpává koťátka!

COMICS: Čím jedeš?

Dnes naposled

Velké sportovní finále

Jak jsem poštval kamarádku na Václava Klause

Rok 2002 v hudbě - část druhá

Místo hada Karel Gott

Povídky nevidomých: Vyvařené zuby

Nenechte sebou manipulovat

Existují jen multiplexy?

HREJ OVER!

 

 

- nahoru - Copyright (c) 1998-2001 Seznam.cz, a.s., uvedení autoři článků a dodavatelé
obsahu, všechna práva vyhrazena