Novinky.cz
Politika
Ú t e r ý
23.září 2003, 18:50
Publikováno dne:
5.6.2001na Obsah
Zpravodajství
Kurzy, burza
Počasí
T E L E V I Z E
Politika
Internet
Počítače a technika
Sport
S T Y L
Kultura
Boulevard
Lidé, vztahy, sex
Comics
Vaše názory
Archiv
TechDesk
AutoNovinky
HREJ!
Seznamka

ASCII   MAC   WIN

REKLAMA

Strašidlo antisemitismu

Proč se nad otázkou antisemitismu na tomto místě zamýšlím? Vede mne k tomu rozhořčení nad některými písemnými projevy primitivů, se kterými se setkávám dost často na internetu. Jeden z textů si dovolím přetisknout na tomto místě. Jeho primitivnost je do očí bijící. Jeho škodlivost ale není o to menší. Doplnil jsem pouze háčky a čárky, vše ostatní (včetně chyb) nechávám tak, jak to bylo sepsáno autorem. Nejprve ale pár slov o problému zvaném antisemitismus.

Jedním z nejstarších projevů rasismu je antisemitismus. Jeho vyznavači běžně vykládají, že Židé řídí svět a že mají sionistickou centrálu, jejímž cílem je svět ovládnout a zároveň zničit současnou civilizaci. Židům se naprosto nepodloženě připisují zločiny všeho druhu, rituálními vraždami počínaje. Již samotný termín antisemitismus je ale zavádějící, protože Semité jsou Židé i Arabové v oblasti žijící. Navíc jsou evropský vývoj a kultura bez židovských prvků nemyslitelné, křesťanství je jen počátkem. Vyvstává proto otázka, proč vůbec nenávistný vztah k Židům existuje a jak mohl ovlivnit evropský život po řadu staletí. Dlužno přiznat, že jistou míru zodpovědnosti mají za tuto situaci sami ortodoxní Židé, mezi kterými bylo (a dosud je) jisté množství lidí nábožensky i občansky netolerantních. Svou roli hrálo ve dvacátém století i to, že se proti Židům propagandisticky a posléze i mocensky postavil německý Hitlerův nacionalismus a došlo ke genocidě, která je velmi podrobně zdokumentována. Zakrývá to pak podobné projevy, ke kterým v historii docházelo běžně. Turecká genocida Arménů po první světové válce byla stejným zločinem jako vraždění Židů v koncentračních táborech. Paradoxní je i to, že Židům byly a jsou připisovány i veškeré zločiny páchané v komunistických státech. Židovský strašák, označovaný názvem sionismus, využívali ve své propagandě komunisté.

Během staletí tak došlo k vytvoření mýtu o zločinných Židech a jejich tajných společenstvích. Pogromy, počínaje těmi za existence Říma jako impéria přes středověké Španělsko až po Německo, Polsko a Slovensko, budeme-li jmenovat jen ty, o nichž existují i umělecké doklady, sloužily vždy k odpoutání pozornosti místního obyvatelstva od problémů hospodářských a politických. Je velice smutné, že stále ještě existují ty nejprimitivnější projevy antisemitismu. Mají navíc v podstatě stále stejný cíl, to je odpoutávat pozornost od jiných problémů. Stejně jako odstraňování jiných pověr, není a nebude jednoduché vysvětlit primitivnějším spoluobčanům, že všechny projevy vedoucí k tyranizování nebo dokonce ke genocidě kterékoli národnosti jsou stejné a stejně zvrácené.

Text, šířený internetem prostřednictvím mailové pošty, ukázka ubohé antisemitské propagandy, cílená na Českou republiku, pochází od v USA žijících emigrantů, tedy od našich krajanů. (To, co dělají, ať již vědomě, nebo z hlouposti, je politický terorismus.)

„Jo bulíci když jste byli pod Rakouskem nebylo to špatný a kdyby Metternich nemusel poslouchat vídeňského žida Rothchilda tak to mohlo být ještě lepší. I za Hitlera jste to neměli špatný a měli jste se lepší než němci a rakušáci. Podívejte se co se všechno postavilo, ty nejhezčí vilky v republice byly postaveny za Protektorátu a bratři Havlovic nejvíce zbohatli během okupace. I dálnici do Brna vám začal stavět Adolf a zadarmo. Po válce na vás čeští židé (Gottwald, Slánský, Fierlinger, Nosek, Clementis etc., etc.) dělali podvod Masaryka vyhodili z okna a stali jste se satelitním státem žido-bolševického Ruska. Dokonce tito pacholci nahnali svobodně smýšlející Čechy co politické vězně do Jáchymova kopat uran pro komunistickou velmoc a zakázali vám křesťanské náboženství.

Po 40 letech, když už nebylo co drancovat, se souhlasem tovaryše Gorbačeva, židé z prognostického ústavu ČSAV vám udělali plyšovou revoluci. (Nezapomeňte že i to tzv. Pražské jaro v 68 byla záležitost českých židů-komunistů).

Dnes, židé v ČR zrovna tak jako po 48, jsou zase v popředí českého politického, hospodářského a kulturního života. Vůdci každé politické strany jsou židé (Dienstbier, Žantovký, Pehe, Lánský, Rychetský, Tigrid, Dlouhý, Kavan, Langer etc.etc.), media vlastní žide (Železný, Porybný, Neff), ve vedeni ČNB a dutých bank byli a jsou židé Tošovský, Salzman, Kollert) a dokonce někteří židé jako Kocher a Kožený se vrátili z USA kde byli jako špioni KGB nebo jako umělci (Forman, Jasný), pomoci místním židům při nastoleni židovské nadvlády v republice.

Proto dnes na hradě sedí zednář Havel s židovkou a její dcera Ninočka měla svatbu na Lánech se židem za vaše peníze. Příští prezident bude také samozřejmě žid, měla to být židovka Albrightová, ale když se ji čeština pletla se srbštinou, tak se české židovstvo rozhodlo pro Klause. Oni vám dokonce vybrali i Klausova nástupce v 2010, samozřejmě žida Vláďu Mlynáře jehož žido-bolševický dědek přivandroval za prvé republiky z Ukrajiny do Prahy šířit komunismus a jehož matka židovka-komunistka byla vyslankyni v USA.

Po 48 nebylo ani máslo na chleba ale Československa republika zadarmo vyzbrojila novy Izraelský stát a žid Robert Maxwell narozeny v podkarpatské Slatine jako Lev Hoch při tom hodně zbohatnul. Kdyby Stalin nezakročil tak by ti vaši židé do Izraele odstěhovali i Hradčany. Jožka Stalin se již na to nemohl dívat, nechal popravit Slánského a tucet dalších vysoce postavených židů z KSC a tak jste od nich měli až do Pražského jara pokoj.

Dnes vám nejen Izraelec Alon vykradl Komerční banku ale Izraelci vám modernizují českou armádu a počítají vám za to nekřesťanské peníze (miliardy dolaru). České pošty budou používat izraelský software a vybavení na posílání peněz a účtenek. Dokonce vám teď Izraelci budou stavět dálnici do Ostravy na které budou od vás vybírat mýtné. Když si čeští republikáni začali na židy stěžovat tak Havel nechal jejich vůdce zavřít a rabín Kraus podal na ty ostatní žalobu za hanobeni rasy. A tak nebude dlouho trvat a na každé věži radnice a kostela bude zase vyvěšena hvězda, místo rudé pěticípé to bude hvězda žlutá šesticípá. Bulíci těšte se!“

Tento text, a bohužel není ani zdaleka jediný, našim krajanům v zámoří dobré jméno nedělá. Je to ale škoda, protože osobně se znám s řadou lidí, kteří mají názory velmi pozitivní a přejí nám demokratický vývoj. Bojím se toho, že podobné výlevy jen zhoršují vzájemné vztahy mezi Čechy "tuzemskými" a krajany v cizině.

Ivan Turnovec (ivan.turnovec@seznam.cz) - 5.6.2001

Zaujal Vás tento článek? Chcete nám k němu něco sdělit? Neváhejte a sdělte nám svůj názor 


V A Š E   N Á Z O R Y . . .

Je o nich moc slyšet - Štefan
Půda byla Židům přiznána OSN - Jan Kocourek
Tohle prece nemuze ten clovek myslet vazne! - Petr Smejc
Palestinci chteji bud vsechno, nebo nic - Jaroslav Maly
Antijudaismus u Arabů - Hakim Amdouni
Pravda je někde uprostřed - Martin
Gratuluji redakci Novinek!!!!! - Jiří X. Doležal
Vite, v cem je Neckaruv text primitivni? - Pavel Zatloukal
Já si Židů velice vážím - Světla Magniová
Rasisté budou vždy. - Bedřich Mrázek
Právo na názor - Josef Začal
Teorie o celosvětovém spiknutí jsou paranoidní - Jan Polanecký
Ivan Turnovec

Sdělte nám svůj názor Vytiskněte článek na tiskárně Pošlete článek kolegovi emailem Další články autora
Hodnocení: 5.5 / 10

A K T U Á L N Ě:

Baldachýn: Potter vycpává koťátka!

COMICS: Čím jedeš?

Dnes naposled

Velké sportovní finále

Jak jsem poštval kamarádku na Václava Klause

Rok 2002 v hudbě - část druhá

Místo hada Karel Gott

Povídky nevidomých: Vyvařené zuby

Nenechte sebou manipulovat

Existují jen multiplexy?

HREJ OVER!

P O L I T I K A:

Za Usámu si můžeme sami

Úplný rozpad HZDS sa priblížil

Plavšičová sa priznáva a obviňuje

Sudety - historie jako problém

Komunistické zločiny neexistují

Aký je úsudok britskej prvej dámy?

 

 

- nahoru - Copyright (c) 1998-2001 Seznam.cz, a.s., uvedení autoři článků a dodavatelé
obsahu, všechna práva vyhrazena