Novinky.cz
Boulevard
Ú t e r ý
23.září 2003, 20:10
Publikováno dne:
5.3.2002na Obsah
Zpravodajství
Kurzy, burza
Počasí
T E L E V I Z E
Politika
Internet
Počítače a technika
Sport
S T Y L
Kultura
Boulevard
Lidé, vztahy, sex
Comics
Vaše názory
Archiv
TechDesk
AutoNovinky
HREJ!
Seznamka

ASCII   MAC   WIN

REKLAMA

Vadí vám cesta do práce?

Za prvé, vědecké studie naznačují (byť ony naznačují kde co), že lidé pobývající mezi lidmi jsou vystaveni úplně stejnému riziku rýmy, kašle, chřipky, tubery, žloutenky a úplavice jako ti utěsnění za sklem svého automobilu. Pokud se tam neutěsní natrvalo.

Je to samozřejmě individuální záležitost. Také pokud někdo vypráví, jak v hromadných dopravovacích prostředcích cítí sousedovu snídani, opilcovu včerejší moč a dnešní pivo, mohu jen bezmocně přihodit historky o blechách z bernardýna a bezohledných mobilních telefonech, kterým stále ještě nejsou vyhrazeny zvláštní hlukotěsná kupé.

Za druhé, je otázka, jak by lidé bez pořádně dlouhé a otravné cesty za prací nakupovali, vyřizovali si pochůzky na poště, vstřebali by všechny drby ze svého okolí, vyzvedli děti ze školky, zopakovali angličtinu a Windows, dohnali nedostatek spánku z prohýřených nocí a vůbec udržovali se v dobré tělesné i duševní pohodě.

Typická cesta samozřejmě nezačíná prohlídkou zahrady, ale už po snídani hledáním dětských rukavic, které způsobí, že vy i dítě přijdete zaručeně pozdě.

Mimochodem, musím přiznat, že moje dítě představuje odstrašující příklad přístupu k cestě do školy. Nejen, že mu cesta trvá jen pět minut, ale při mé poznámce, že raší petrklíče, řekne „hmm“ a jde dál.

Naopak, právě cestou k vlaku člověk teprve vychutná, jaké právě panuje roční období. Pokud ten vlak, co chytnete, pojede na čas, zadní souprava bude mít poruchu. Ostatně, divil jsem se, že po tak hrbolatých kolejích dojela bez zjevného vykolejení až do Vršovic.

Menší zpoždění mě ale neodradilo, abych nezvolil poněkud delší dojížďku tramvají. Nedivím se, že je to mezi Pražany nejoblíbenější prostředek. Jak tam může někdo číst? Jediným mrknutím z okna získá víc informací než z dvojích novin. Samozřejmě, že dnes mi ujela rovnou před nosem. V takovém případě se dá dokorzovat na další stanici.

Pokud vám vpředu chodník nezasmrdí kuřák. Tito nešťastníci si zřejmě vůbec neuvědomí, za kolik autobusů udělá puchu jedna cigareta. Už stanici napřed jsou přitisknuti ke dveřím vlaku nebo tramvaje. Sotva doskřípou brzdy, jedna noha se dotkne peronu, druhá ruka už drží zapálenou cigaretu. Přijede-li tramvaj, způsobně dají všem přednost a teprve když se dveře začínají zaklapávat, bleskurychle odhodí hořící vajgl na nástupiště, vyfouknou poslední doušek a vskočí dovnitř. Také před místem, kde vykonávají svou práci, se jejich kroky odchýlí od ostatních. Park před vrátnicí neprojdou, ale obkrouží okolo trávníku, aby vchodu dosáhli současně s filtrem.

V Holešovicích je také při korzování nezbytné kličkovat mezi psími výkaly. Jako v Paříži, která kvůli nim ztratila právo pořádat olympijské hry v roce 2008. No což, mě ty masové sporty stejně nijak zvášť nepřitahují.

Za rohem mají v květinářství roztomilého žabáčka. Zatímco přemýšlím, který by se mi nejlépe hodil na zahradu, zrádně ujíždí další tramvaj. Nezbývá než pokračovat na další zastávku. Tam je totiž pekařství, kde jsou k dostání ty čerstvé tvarohové šátečky. Pro toho, kdo je nezná, nemá cenu nic vysvětlovat. Pro ostatní dodám jen jedno: mají i povidlové.

Konečně, na třetí pokus, se mi povede nastoupit a dojet na pracoviště. Po minulých zkušenostech nebudu prozrazovat, v kolik hodin. Je totiž něco daleko horšího než když vás váš zaměstnavatel začne šikanovat, vyhazovat, obtěžovat stále novými předpisy a nutit k vyšším výkonům. Totiž to, že si vás všimne.

Vadí vám cesta do práce?
Ano  46.8 %
Ne  48.5 %
Jen zpáteční  4.6 %
odpovědělo 237 čtenářů
  

Petr Bouř (bour@seznam.cz) - 5.3.2002

Zaujal Vás tento článek? Chcete nám k němu něco sdělit? Neváhejte a sdělte nám svůj názor 


V A Š E   N Á Z O R Y . . .

Proc vsichni berou tyhle lehke clanky tak vazne? - eliska patockova
Clanky o nicem - Daniel Zyka
Pan autor jest z rodu prudicu - Ales
Petr Bouř
Věnováno všem, kterým pracovní den začíná hledáním rukavic.

Sdělte nám svůj názor Vytiskněte článek na tiskárně Pošlete článek kolegovi emailem Další články autora
Hodnocení: 5.6 / 10

A K T U Á L N Ě:

Baldachýn: Potter vycpává koťátka!

COMICS: Čím jedeš?

Dnes naposled

Velké sportovní finále

Jak jsem poštval kamarádku na Václava Klause

Rok 2002 v hudbě - část druhá

Místo hada Karel Gott

Povídky nevidomých: Vyvařené zuby

Nenechte sebou manipulovat

Existují jen multiplexy?

HREJ OVER!

B O U L E V A R D:

Baldachýn: Potter vycpává koťátka!

Jak jsem poštval kamarádku na Václava Klause

Třetina Američanů nenajde Tichý oceán

Ať mě obžalovaný nerozčiluje, nebo ho bacím

Bezdomovci zhasli věčný oheň

Žádám o zrušení předsedy senátu JUDr. Šoukala

 

 

- nahoru - Copyright (c) 1998-2001 Seznam.cz, a.s., uvedení autoři článků a dodavatelé
obsahu, všechna práva vyhrazena