Novinky.cz
Lidé, vztahy, sex
Ú t e r ý
23.září 2003, 20:20
Publikováno dne:
25.7.2000na Obsah
Zpravodajství
Kurzy, burza
Počasí
T E L E V I Z E
Politika
Internet
Počítače a technika
Sport
S T Y L
Kultura
Boulevard
Lidé, vztahy, sex
Comics
Vaše názory
Archiv
TechDesk
AutoNovinky
HREJ!
Seznamka

ASCII   MAC   WIN

REKLAMA

Trhali mi zub

Připadám si zbytečně, když na mě chce bývalý spolužák poradit s něčím, čemu taky nerozumím. Kdybych to tak věděl. Vždyť (jak říkal Steinbeck) nic nepotěší člověka tolik, jako když může druhého poučit. Navíc, jak jsem zpozoroval sám, když už se někdo v průběhu století odhodlá předstírat, že mu jde skutečně o váš názor, nepotřebuje obvykle radu, potřebuje skutečnou pomoc. A s tou je ještě větší potíž. Teď mám ale výmluvu: trhali mi stoličku a nemůžu myslet na nic. Ještě lépe, ostatní musí myslet na mě...

Třeba bych jim mohl vyprávět o komerční klinice. Plno lidí. Cedule a směrovky jako na dálnici. Dole mají stánky kosmetici. Ranhojiči a prodavači elixíru mládí. Anebo aspoň nějakých hadrů. Sestra mluví úsečně. Počkat. Sednout. Nadechnout. Vydechnout. Zaplatit. Když nezaplatit, vy tenhle týden nic nedostat. Potvrzení nedat. Na shledanou, děkuji, vypadnout.

V komerční klinice dostanete třeba rentgen. Znáte také nějakou komerční kliniku? A nějakou jinou?

Já viděl ještě kliniku vědeckou. Nápisů méně nebo žádné. Záchody jsou, ale jen pro profesory. Zřejmě být pokousán pacientem při ranním močení není žádný med. Však každý odpadlík je vítán. Pacoušů je moc a čekací doba nabývá geologických rozměrů. Kdo ale počká, často ani nelituje.

Ještě jeden poznatek jsem udělal o našich zdravotnických zařízeních: jedná se o oázy zdraví oddělené miliony kilometrů pustiny, písečných dun a kosmických prachů. Jejich telefonické spojení je absolutně vyloučeno. Jediná spolehlivá komunikace se realizuje pomocí běžců, kteří (poháněni svými neduhy) hbitě obbelhávají tato jedinečná pracoviště. Vyzbrojeným různými kartami, poukazy a výsledky se jim často podaři se v jednom zařízení během pouhých dvou týdnů nejen objednat, ale dostat se i na řadu.

Můj nízký (v některých chvílích obzvlášť nízký) tlak mi pomohl odhalit poslední slabinu Prahy - města kultury. Jistě totiž vypadají obyvatelé lépe v čistých šatech, než když na nich lpí prach ulice. Centrum matky měst to ale často neumožňuje: není kam omdlít.

Vlastně nevím, jestli ono dobrodružství stálo za námahu. Možná bych v klidu vyžil se svým moudrým zubem, který si jen čas od času pozlobil.

Nedělám si ale teď zbytečně starosti? Neměl bych se radovat že jsem konečně našel použití pro ten heřmánek z minulého léta? Jako ten mravenec podle La Fontaina, který nezmrznul, protože celé léto pilně pracoval. Neboť štěstí nikdy nepřijde, máme jedinou možnost: být šťastný právě teď. Podle Larryho Flynta.

A tak přeji všem pevné zdraví. A ty, milý spolužáku, si to s tím ženěním dobře rozmysli.

Petr Bouř (bour@seznam.cz) - 25.7.2000

Zaujal Vás tento článek? Chcete nám k němu něco sdělit? Neváhejte a sdělte nám svůj názor 


S O U V I S E J Í C Í   O D K A Z Y . . .

Zubař a porod se nedají odkládat - 22.11.1999
Petr Bouř
Věnováno všem, kteří si zdravotní pojištění neplatí v Innsbrucku.

Sdělte nám svůj názor Vytiskněte článek na tiskárně Pošlete článek kolegovi emailem Další články autora
Hodnocení: 5 / 10

A K T U Á L N Ě:

Baldachýn: Potter vycpává koťátka!

COMICS: Čím jedeš?

Dnes naposled

Velké sportovní finále

Jak jsem poštval kamarádku na Václava Klause

Rok 2002 v hudbě - část druhá

Místo hada Karel Gott

Povídky nevidomých: Vyvařené zuby

Nenechte sebou manipulovat

Existují jen multiplexy?

HREJ OVER!

 

 

- nahoru - Copyright (c) 1998-2000 Seznam - Ivo Lukačovič, uvedení autoři článků a dodavatelé
obsahu, všechna práva vyhrazena